Goniophotometer: Powrót aż do podstaw

Zasadniczo, rolą goniofotometru jest barki w pomiarze światła uwalnianego spośród obiektu poniżej różnymi kątami. W ciągu ostatnich kilku dekad, zastosowanie tego urządzenia wzrosło, przede wszystkim wskutek pojawieniu się diod LED. Żarówki te znajdują się na listowie ukierunkowanych źródeł światła. W diodach LED występuje niejednorodny, przestrzenny http://www.musiolik.pl rozbiór światła. W tym artykule, mamy postanowienie porozmawiać o niektórych wspólnych zastosowań zaś rodzajów tego urządzenia. Czytaj dalej, żeby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o dystrybucję światła, jak źródło światła jest jednorodne, to jest legendarny w charakterze Lambertian źródła. Ponieważ istnieją ścisłe przepisy, możemy powiedzieć, iż istnieje duże doniosłość w przestrzennym rozkładzie światła. Jest to prawda, jeśli chodzi o projektowanie i oświetlenie samochodów.

Porozmawiajmy o kilku typowych zastosowaniach dobrego goniofotometru. Opis http://www.steplewski.pl zastosowań pomoże Ci lepiej odgadnąć rolę tych urządzeń.

Zastosowania

Poniżej znajduje się przedstawienie zastosowań tych urządzeń. Lista nie jest kompletna, mimo to daje spojrzenie na to, do czego te urządzenia są używane.

Mogą one pomóc w pomiarze strumienia świetlnego źródła światła

Mogą wesprzeć w pomiarze natężenia światła z danego źródła, które jest masa mniejsze w porównaniu do wielkości goniophotometru

Są one wyposażone w czujniki koloru, które mogą odciążyć w pomiarze jednorodności koloru tudzież skorelowanego rozkładu http://www.celuch.pl temperatury barwowej.

Rodzaje

Omówmy w tym momencie parę popularnych typów goniofotometrów. Innymi słowy, zdefiniujemy nieco typów tych urządzeń. Wybór jednostki zależy odkąd rodzaju aplikacji natomiast jej zastosowań. Dlatego grunt jest, żeby uchwycić sens różne typy tych jednostek.

Typ A

Ten gatunek urządzenia posiada stałą oś poziomą a ośka pionową połączoną prostopadle do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Typ B

Ten wariant jest wyposażony w stałą oś pionową a dołączoną ośka poziomą. Są one prostopadłe aż do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, tak aby pamiętać http://www.bronicki.pl, iż również wersja A podczas gdy natomiast wariant B są nazywane konstrukcjami dwukolumnowymi. Oprócz tego, ów gatunek jednostki jest używany aż do regulacji lampy kraty. Ponadto, oś symetrii zaś poziomego wirującego zwolennika są rodzajem współosiowego.

Typ C

Ten typ charakteryzuje się stałą osią pionową, która jest prostopadła aż do linii pomiarowej. Również ośka pozioma jest równoległa do pierwotnego kąta wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, żeby pamiętać, iż klasa C jest popularny jak struktury jednokolumnowe. Ten odmiana struktury jest utworzony, kiedy zdejmiemy kolumnę pomocniczą z danej struktury dwukolumnowej.

Ogólnie http://www.charzynski.pl myśl biorąc, ten wersja jest idealnym wyborem w celu stałej lampy punktowej, lampy rurowej tudzież innych urządzeń tego typu. Ponadto, poziome odsiecz obrotowe natomiast odblask osi lampy jest współosiowy.

W skrócie, to był zwięzły deskrypcja zastosowań zaś typów goniophotometers. Mam nadzieję, iż ów materiał pomoże Ci uzyskać wysoko lepsze uchwycenie tych jednostek.

Related Posts