Przewodnik dla początkujących: Wprowadzenie do kryptowalut

Wprowadzenie: Inwestowanie w kryptowaluty

Pierwszą kryptowalutą, która pojawia się w istnieniu był Bitcoin, kto został zbudowany na technologii Blockchain i bodajże został uruchomiony w 2009 roku dzięki tajemniczą osobę Satoshi Nakamoto. W momencie pisania tego bloga, 17 milionów bitcoinów zostało wydobytych a uważa się, iż w sumie 21 milionów bitcoinów przypuszczalnie utrzymywać się wydobytych. Inne w najwyższym stopniu popularne http://www.ufniarz.pl kryptowaluty owo Ethereum, Litecoin, Ripple, Golem, Civic i twarde rozwidlenia Bitcoin, takie jak Bitcoin Cash i Bitcoin Gold.

Zaleca się użytkownikom, żeby nie umieszczali wszystkich pieniędzy w jednej kryptowalucie tudzież starali się wystrzegać się inwestowania w szczytowym momencie bańki na rynku kryptowalut. Zaobserwowano, że cena ni stąd ni zowąd spadła w dół, kiedy jest na szczycie bańki kryptowalutowej. Ponieważ rynek kryptowalut jest zmienny, użytkownicy muszą inwestować kwotę, na której stratę mogą sobie pozwolić, gdyż nie ma kontroli żadnego rządu ponad kryptowalutą, albowiem jest owo kryptowaluta zdecentralizowana.

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple przewidział, że Bitcoin jest prawdziwym złotem zaś zdominuje wszystkie waluty, takie kiedy USD, EUR, INR a ASD w przyszłości http://www.borejko.pl a stanie się globalną walutą w nadchodzących latach.

Dlaczego pożądane byłoby a po co nie pożądane byłoby inwestować w kryptowaluty?

Bitcoin był pierwszą kryptowalutą, która powstała, tudzież potem plus minus 1600+ kryptowalut zostało uruchomionych z pewną unikalną cechą w celu każdej monety.

Niektóre spośród powodów, których doświadczyłem natomiast którymi chciałbym się podzielić, kryptowaluty zostały stworzone na zdecentralizowanej platformie – wobec tego użytkownicy nie potrzebują strony trzeciej, aby przenieść kryptowalutę spośród jednego miejsca docelowego do drugiego, w przeciwieństwie do waluty fiat, dokąd eksploatator potrzebuje platformy takiej podczas gdy bank, żeby wydawać kapitał spośród jednego konta na drugie http://www.snopkowski.pl. Kryptowaluta zbudowana na niesłychanie bezpiecznej technologii blockchain zaś niby zerowe szanse na włamanie a kradzież kryptowaluty, dopóki nie podzielisz się pewnymi krytycznymi informacjami.

Powinieneś furt unikać kupowania kryptowalut w szczytowym momencie bańki na kryptowaluty. Wielu z nas kupuje kryptowaluty w szczytowym momencie w nadziei na prędki zarobek, tudzież z kolei pada ofiarą szumu bańki oraz traci swoje pieniądze. Lepiej jest, ażeby użytkownicy przeprowadzili wiele badań nim zainwestowaniem pieniędzy. Zawsze akuratnie jest ulokować swoje finanse w wielu kryptowalutach w zastępstwie jednej, ponieważ zauważono, że parę kryptowalut rośnie bardziej, niektóre średnio, gdyby inne kryptowaluty idą w czerwonej strefie.

Kryptowaluty, na których powinno się się skupić

W 2014 roku Bitcoin posiadał 90% rynku, a reszta kryptowalut posiadała pozostałe 10%. W 2017 roku, Bitcoin później dominuje na rynku kryptowalut, jakkolwiek jego udział gwałtownie spadł z 90% aż do 38%, natomiast Altcoiny takie jak Litecoin, Ethereum, Ripple gwałtownie wzrosły natomiast przejęły większa część rynku.

Bitcoin http://www.latanski.pl nieustająco dominuje na rynku kryptowalut, przecież nie jest jedyną kryptowalutą, którą powinno się zastanowić się w trakcie inwestowania w kryptowaluty. Niektóre spośród głównych kryptowalut, które musisz wciąć poniżej uwagę:

Bitcoin

Litecoin

Ripple

Ethereum

Tron

Civic

Golem

Monero

Gdzie a kiedy brać za dobrą monetę kryptowaluty?

Podczas kiedy nieco lat temu nie było swobodnie kupić kryptowaluty, toż w tej chwili użytkownicy mają co niemiara dostępnych platform.

W 2015 roku, Republika Indii ma duet główne platformy bitcoin Unocoin portfel natomiast Zebpay portfel, gdzie użytkownicy mogą kupować tudzież wyprzedawać bitcoin tylko. Użytkownicy muszą kupić bitcoin spośród portfela tylko, toż nie od czasu innej osoby. Istniała różność w cenie kupna a sprzedaży, tudzież użytkownicy muszą odpłacić się pewną nominalną opłatę w ciągu zakończenie transakcji.

W 2017 roku kreatywność Cryptocurrency wzrósł ogromnie, a cena Bitcoin wzrosła spontanicznie, szczególnie w ostatnich sześciu miesiącach 2017 roku, co zmusiło użytkowników aż do poszukiwania alternatyw Bitcoin zaś przekroczyło 14 lakhs na rynku indyjskim.

Ponieważ Unodax zaś Zebpay to dwie główne platformy w Indiach, które dominowały na rynku z 90% udziałem w rynku – jaki zajmował się tylko Bitcoin http://www.trojanowicz.pl. Daje to szansę innym organizacjom na postęp z innymi altcoinami, i nawet zmusiło Unocoin tudzież innych aż do dodania więcej walut do ich platformy.

Unocoin, jedna spośród wiodących indyjskich firm zajmujących się kryptowalutami zaś blockchain, uruchomiła ekskluzywną platformę UnoDAX Exchange dla swoich użytkowników, ażeby mogli kramarzyć wieloma kryptowalutami z wyjątkiem handlu Bitcoinem w Unocoin. Różnica pośrodku obiema platformami polegała na tym, iż Unocion zapewniał natychmiastowe nabycie tudzież sprzedaż wręcz przeciwnie Bitcoinów, podczas kiedy na UnoDAX użytkownicy mogą złożyć zamówienie na dowolną dostępną kryptowalutę a gdyby pasuje niewiasta aż do odbiorcy, zamówienie zostanie zrealizowane.

Inne główne giełdy dostępne do handlu kryptowalutami w Indiach owo Koinex, Coinsecure, Bitbns, WazirX.

Użytkownicy muszą otworzyć rachunek rozliczeniowy w każdej z giełd, rejestrując się w środku pomocą adresu mejl a podając dane KYC. Gdy ich rachunek rozliczeniowy zostanie zweryfikowane, można zacząć kupiectwo monetami ich wyboru.

Related Posts