Tekturowe tuby – chód w kierunku trwałości

Mamy XXI stulecie natomiast zdajemy sobie sprawę spośród ogromnego kryzysu ekologicznego.

Ludzie zużywają wszystkie dostępne nieodnawialne źródła energii na naszej planecie.

Istnieje krocie kryzysów, które przyczyniają się aż do tego globalnego kryzysu środowiskowego – nierównomierna eksplozja populacji ludzkiej, wylesianie na dużą skalę, nadmierna konsumpcja, niewyobrażalna praca odpadów nieulegających biodegradacji, brak odpowiedzialnego zarządzania odpadami a recyklingu, o czym mówi dzisiejsza http://www.kandora.eu historia w BBC News… komput ciągnie się w nieskończoność.

Dopiero ostatnio (w ciągu ostatnich kilku dekad) zaczęliśmy adresować uwagę na nasze otoczenie tudzież próbować rozumieć istotność człowieka natomiast jego konsekwencje. Dlatego rozwiązania naszych problemów są cały czas w toku. Jednak pośród wielu ważnych kroków, które musimy podjąć, żeby ograniczyć nasze problemy, „recykling naszych odpadów tudzież zasobów” jest najważniejszym priorytetem.

Dlatego podobnie produkty tekturowe wykonane w 100% z papieru pochodzącego spośród recyklingu są oczywistym wyborem, jaki prawdopodobnie http://www.zuchowicz.eu zastąpić różne niezrównoważone oraz kosztowne materiały. W rzeczywistości tekturowe tuby są dostępne w tej chwili od momentu jakiegoś czasu, od momentu lat 50. ubiegłego wieku, natomiast wysportowany się tanie tudzież przyjazne dla środowiska.

Obecnie brystol jest wykorzystywana w wielu branżach, odkąd opakowań po budownictwo, zaś jest wyjątkowo znana ze swojej wytrzymałości oraz integralności strukturalnej, tudzież oraz umożliwia 100% recykling.

Cechy, które czynią tekturę pierwszym wyborem gwoli przemysłu budowlanego http://www.polasik.eu:

W 100% nadaje się aż do recyklingu – może znajdować się ponownie wykorzystana bądź poddana recyklingowi w stosunki odkąd potrzeb

Niedrogi – w porównaniu z innymi dostępnymi materiałami konstrukcyjnymi

Wytrzymałość zaś sztywność – zdolność do przenoszenia obciążeń konstrukcyjnych zgodnie spośród przepisami budowlanymi

Postęp technologiczny w procesach inżynieryjnych umożliwił zaprojektowanie rur papierowych w taki sposób, iżby nadawały się aż do różnych zastosowań w budownictwie tudzież przemysłowych operacjach nawijania. W układy od zastosowania i funkcji, aż do której są używane, tekturowe rdzenie natomiast tuby mogą stanowić zaprojektowane tak, żeby otrzymać http://www.kacperek.eu niezbędny rozmiar, wigor oraz spójność dla wielu zastosowań przemysłowych tudzież budowlanych.

Zastosowanie rur tekturowych w architekturze

Jeszcze do 2010 roku używanie tektury w architekturze było ograniczone. Wynikało to z faktu, iż wytrzymałość papieru ulega pogorszeniu u dołu wpływem wysokiej wilgotności. Ograniczało to jego stosowanie w różnych konstrukcjach nośnych.

Jednakże, na skutek nader wydajnej natomiast pionierskiej pracy japońskiego architekta Shigeru Bana, laureata nagrody Pritzkera z 2014 roku, jesteśmy aktualnie w stanie przetwarzać tekturowe tuby, które są naumyślnie zabezpieczone nim przenikaniem wilgoci. Ta mechanika pozwoliła na eksploatacja tektury aż do konstrukcji architektonicznych, które wykazują wysoką nośność zaś siła strukturalną, które spełniają wymagania natomiast pozwolenia.

Dzięki temu tekturowe tuby znajdują aktualnie szerokie http://www.wyroba.eu stosowanie w projektowaniu tymczasowych bądź półtrwałych konstrukcji, takich jak przestrzenie wystawiennicze natomiast rozrywkowe, domy, schroniska, natomiast nawet mosty! Projekt Shigeru Bana został wykorzystany po zniszczeniach spowodowanych tajfunem Haiyan w listopadzie 2013 roku w celu zapewnienia schronienia w regionie Cebu na Filipinach.

Tekturowe tuby w inżynierii budowlanej

Jak wspomniano wcześniej, rury tekturowe są wykorzystywane w przemyśle budowlanym od chwili lat 50-tych XX wieku, głównie do tworzenia kolumn betonowych w konstrukcjach szkieletowych budynków. Rury o dużych średnicach są również tradycyjnie używane do poziomego deskowania mostów i podobnych konstrukcji.

Chociaż w tej chwili dostępne rury tekturowe nie są zoptymalizowane aż do ciężkich zastosowań konstrukcyjnych, istnieją ogromne zalety wykorzystania rur papierowych aż do projektowania konstrukcji ze względu na opcja ich recyklingu i zrównoważonego wykorzystania.

Obecnie na całym świecie prowadzone są liczne prace badawcze mające na celu efektywne eksploatacja materiałów a rur tekturowych w celu zastąpienia drogich materiałów, co prawdopodobnie zapewnić budowę tanich natomiast zrównoważonych konstrukcji. Może owo potencjalnie spełnić wymagania światowe potrzeba posiadania na tanie branża budowlana mieszkaniowe i konstrukcje.

Related Posts