Tekturowe tuby – krok w kierunku trwałości

Mamy XXI wiek tudzież zdajemy sobie sprawę spośród ogromnego kryzysu ekologicznego.

Ludzie zużywają wszystkie dostępne nieodnawialne źródła energii na naszej planecie.

Istnieje mnogość kryzysów, które przyczyniają się do tego globalnego kryzysu środowiskowego – nierównomierna eksplozja populacji ludzkiej, wylesianie na dużą skalę, nadmierna konsumpcja, niewyobrażalna wytwórczość odpadów nieulegających biodegradacji, nieobecność odpowiedzialnego zarządzania odpadami tudzież recyklingu, o czym mówi dzisiejsza http://www.kandora.eu awantura w BBC News… katalog ciągnie się w nieskończoność.

Dopiero ostatnio (w ciągu ostatnich kilku dekad) zaczęliśmy zwracać uwagę na nasze anturaż i badać zdawać sobie sprawę ranga człowieka zaś jego konsekwencje. Dlatego rozwiązania naszych problemów są cały czas w toku. Jednak wśród wielu ważnych kroków, które musimy podjąć, by okroić nasze problemy, „recykling naszych odpadów natomiast zasobów” jest najważniejszym priorytetem.

Dlatego również produkty tekturowe wykonane w 100% z papieru pochodzącego z recyklingu są oczywistym wyborem, jaki być może http://www.zuchowicz.eu dać w zamian różne niezrównoważone tudzież kosztowne materiały. W rzeczywistości tekturowe tuby są dostępne w tej chwili od jakiegoś czasu, odkąd lat 50. ubiegłego wieku, a dorodny się tanie natomiast przyjazne dla środowiska.

Obecnie brystol jest wykorzystywana w wielu branżach, odkąd opakowań po budownictwo, i jest przede wszystkim znana ze swojej wytrzymałości natomiast integralności strukturalnej, a i umożliwia 100% recykling.

Cechy, które czynią tekturę pierwszym wyborem dla przemysłu budowlanego http://www.polasik.eu:

W 100% nadaje się aż do recyklingu – może być kolejny raz wykorzystana względnie poddana recyklingowi w zależności odkąd potrzeb

Niedrogi – w porównaniu z innymi dostępnymi materiałami konstrukcyjnymi

Wytrzymałość a sztywność – artyzm aż do przenoszenia obciążeń konstrukcyjnych zgodnie z przepisami budowlanymi

Postęp technologiczny w procesach inżynieryjnych umożliwił zaprojektowanie rur papierowych w taki sposób, by nadawały się do różnych zastosowań w budownictwie a przemysłowych operacjach nawijania. W relacje od czasu zastosowania i funkcji, do której są używane, tekturowe rdzenie tudzież tuby mogą znajdować się zaprojektowane tak, żeby otrzymać http://www.kacperek.eu wymagany rozmiar, wigor natomiast koherencja w celu wielu zastosowań przemysłowych a budowlanych.

Zastosowanie rur tekturowych w architekturze

Jeszcze do 2010 roku aplikacja tektury w architekturze było ograniczone. Wynikało to z faktu, iż siła papieru ulega pogorszeniu poniżej wpływem wysokiej wilgotności. Ograniczało owo jego zastosowanie w różnych konstrukcjach nośnych.

Jednakże, dzięki niesłychanie wydajnej oraz pionierskiej pracy japońskiego architekta Shigeru Bana, laureata nagrody Pritzkera spośród 2014 roku, jesteśmy obecnie w stanie sporządzać tekturowe tuby, które są specjalnie zabezpieczone przedtem przenikaniem wilgoci. Ta inżynieria pozwoliła na eksploatacja tektury do konstrukcji architektonicznych, które wykazują wysoką nośność i potęga strukturalną, które spełniają wymagania natomiast pozwolenia.

Dzięki temu tekturowe tuby znajdują w tej chwili szerokie http://www.wyroba.eu aplikacja w projektowaniu tymczasowych albo półtrwałych konstrukcji, takich podczas gdy przestrzenie wystawiennicze oraz rozrywkowe, domy, schroniska, i nawet mosty! Projekt Shigeru Bana został wykorzystany po zniszczeniach spowodowanych tajfunem Haiyan w listopadzie 2013 roku w celu zapewnienia schronienia w regionie Cebu na Filipinach.

Tekturowe tuby w inżynierii budowlanej

Jak wspomniano wcześniej, rury tekturowe są wykorzystywane w przemyśle budowlanym od chwili lat 50-tych XX wieku, głównie aż do tworzenia kolumn betonowych w konstrukcjach szkieletowych budynków. Rury o dużych średnicach są również tradycyjnie używane do poziomego deskowania mostów tudzież podobnych konstrukcji.

Chociaż obecnie dostępne rury tekturowe nie są zoptymalizowane do ciężkich zastosowań konstrukcyjnych, istnieją ogromne zalety wykorzystania rur papierowych aż do projektowania konstrukcji ze względu na wybór ich recyklingu tudzież zrównoważonego wykorzystania.

Obecnie na całym świecie prowadzone są liczne prace badawcze mające na celu efektywne wykorzystanie materiałów a rur tekturowych w celu zastąpienia drogich materiałów, co być może zapewnić budowę tanich a zrównoważonych konstrukcji. Może to potencjalnie spełnić wymagania światowe zapotrzebowanie na tanie branża budowlana mieszkaniowe a konstrukcje.

Related Posts