Ważne rzeczy aż do sprawdzenia nim przeprowadzką do mieszkania

Znalazłeś wspaniałe kwatera w swoim przedziale cenowym zaś jesteś gotowy aż do przeprowadzki. Ale poprzednio spakujesz swoje torby natomiast pudełka tudzież załadujesz ciężarówkę przeprowadzkową, będziesz chciał zrobić obchód mieszkania. Zasadniczo http://www.winkowski.eu, owo jest podczas gdy gonienie za sprawą listę kontrolną bezpieczeństwa domu; idziesz z wykorzystaniem apartament z właścicielem czy też agentem wynajmu tudzież ustalić, azaliż są jakieś problemy, które wymagają naprawy nim wprowadzeniem się.

Oto kilka ważnych rzeczy do sprawdzenia nim przeprowadzką aż do mieszkania

Bezpieczeństwo
Upewnij się, że czujniki dymu a gaśnice są na miejscu. Sprawdź korytarze budynku tudzież inne obszary pod spodem kątem zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Jeśli okna Twojego mieszkania mają kraty, jednakowoż są to zatwierdzone bramy bezpieczeństwa, które nie wymagają klucza? Upewnij się również, iż everyman pokój ma otwierane otwór okienny wcale duże, by można było przez nie uciec http://www.skwira.eu. Dowiedz się, kto jest odwzorowanie ewakuacji pożarowej w budynku natomiast upewnij się, że wiesz, gdzie się udać.

Drzwi i okna
Upewnij się, iż wszystkie zamki i gałki drzwiowe są bezpieczne tudzież nie chwieją się natomiast że otrzymasz klucze do każdego zamka.
Wypróbuj wszystkie okna oraz drzwi, by upewnić się, iż otwierają się a zamykają prawidłowo.
Czy osłony okienne są nienaruszone? Zwróć uwagę na wszelkie brakujące osłony. Jest to oraz włości okazja, by sprawdzić, azaliż nie ma przeciągów.

Instalacje hydrauliczne
Rozejrzyj się około toalet zaś poniżej tudzież naokoło każdego zlewu, żeby upewnić się, że nic nie jest wilgotne względnie nie http://www.pietrusinski.eu kapie.
Upewnij się, iż krany wyłączają się poprawnie a iż wszystkie przystanki zlewu działają.
Sprawdź wannę zaś zlewozmywaki poniżej kątem brakującej fugi czy też płytek.
Włącz prysznic, iżby orzec presja wody oraz temperaturę gorącej wody. Ważne jest, żeby dowiedzieć się, czy dzielisz podgrzewacz ciepłej wody, jednakowoż także twoja jednostka ma http://www.herbut.eu swój własny. (To być może przyczyniać się na odmiana prysznica, jaki będziesz puder rano)!

Urządzenia
Przetestuj każde urządzenie, ażeby upewnić się, że działa prawidłowo.
Na kuchence przetestuj każdy palnik a piekarnik/piekarnik.
Sprawdź lodówkę, zamrażarkę, zmywarkę, system klimatyzacji/ogrzewania, pralkę zaś suszarkę.
Jeśli pralnia znajduje się we wspólnym obszarze, upewnij się, że jest czysta, jasna, odpowiednio utrzymana oraz dostępna owszem dla mieszkańców.

Elektryczne
Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą małego urządzenia http://www.stosio.eu, takiego gdy radio ewentualnie zegar, tak aby poddać próbie gniazdka.
Wyłącz i włącz wszystkie wyłączniki ścienne, by upewnić się, iż działają prawidłowo.

Related Posts