Ważne rzeczy aż do sprawdzenia przedtem przeprowadzką do mieszkania

Znalazłeś wspaniałe kwatera w swoim przedziale cenowym oraz jesteś gotowy aż do przeprowadzki. Ale przed spakujesz swoje torby i pudełka tudzież załadujesz ciężarówkę przeprowadzkową, będziesz chciał zdziałać obchód mieszkania. Zasadniczo http://www.winkowski.eu, owo jest kiedy gonienie za pomocą listę kontrolną bezpieczeństwa domu; idziesz z wykorzystaniem apartament z właścicielem albo agentem wynajmu i ustalić, jednakowoż są jakieś problemy, które wymagają naprawy poprzednio wprowadzeniem się.

Oto nieco ważnych rzeczy do sprawdzenia nim przeprowadzką aż do mieszkania

Bezpieczeństwo
Upewnij się, że czujniki dymu i gaśnice są na miejscu. Sprawdź korytarze budynku zaś inne obszary poniżej kątem zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Jeśli okna Twojego mieszkania mają kraty, azaliż są owo zatwierdzone bramy bezpieczeństwa, które nie wymagają klucza? Upewnij się również, że everyman pokój ma otwierane okno dosyć duże, aby jest dozwolone było za pomocą nie uciec http://www.skwira.eu. Dowiedz się, który jest plan ewakuacji pożarowej w budynku a upewnij się, że wiesz, dokąd się udać.

Drzwi natomiast okna
Upewnij się, że wszystkie zamki i gałki drzwiowe są bezpieczne zaś nie chwieją się i że otrzymasz klucze do każdego zamka.
Wypróbuj wszystkie okna natomiast drzwi, iżby upewnić się, że otwierają się i zamykają prawidłowo.
Czy osłony okienne są nienaruszone? Zwróć uwagę na wszelkie brakujące osłony. Jest owo także włość okazja, tak aby sprawdzić, jednakowoż nie ma przeciągów.

Instalacje hydrauliczne
Rozejrzyj się około toalet i pod spodem oraz naokoło każdego zlewu, iżby upewnić się, że nic nie jest wilgotne względnie nie http://www.pietrusinski.eu kapie.
Upewnij się, że krany wyłączają się dobrze natomiast że wszystkie przystanki zlewu działają.
Sprawdź wannę i zlewozmywaki pod spodem kątem brakującej fugi czy też płytek.
Włącz prysznic, by sprawdzić mus wody i temperaturę gorącej wody. Ważne jest, tak aby dowiedzieć się, azali dzielisz podgrzewacz ciepłej wody, azaliż także twoja człon ma http://www.herbut.eu osobisty własny. (To może wpłynąć na odmiana prysznica, który będziesz miał rano)!

Urządzenia
Przetestuj każde urządzenie, żeby upewnić się, że działa prawidłowo.
Na kuchence przetestuj everyman palnik tudzież piekarnik/piekarnik.
Sprawdź lodówkę, zamrażarkę, zmywarkę, system klimatyzacji/ogrzewania, pralkę i suszarkę.
Jeśli pralnia znajduje się we wspólnym obszarze, upewnij się, iż jest czysta, jasna, dobrze utrzymana oraz dostępna owszem gwoli mieszkańców.

Elektryczne
Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą małego urządzenia http://www.stosio.eu, takiego kiedy radiostacja czy też zegar, by wypróbować gniazdka.
Wyłącz i włącz wszystkie wyłączniki ścienne, iżby upewnić się, że działają prawidłowo.

Related Posts