Wskazówki, gdy uniemożliwiać kradzieży tożsamości

Jest to odmiana przestępstwa, w którym zasoby ludzkie wykorzystują Twoje dane osobowe bez Twojej zgody. Obejmuje owo w szczególności korzyści finansowe oraz obawy związane z duplikatami kart kredytowych na Twoje nazwisko http://www.zelazo.eu. To przypuszczalnie przyczynić się poważne opały w celu Ciebie oraz gwoli Twojego honoru. Kradzież tożsamości jest w najwyższym stopniu pojawiającym się problemem na świecie, bowiem 7+ milionów ludzi w Stany szczątki ofiarą tego oszustwa w roku 2014 (najnowsze dostępne statystyki). Drobna niedbalstwo przypuszczalnie narazić Cię na opały finansowe, które mogą zaszkodzić Twojemu statusowi.
Istnieją różne rodzaje kradzieży tożsamości, niektóre z nich są wymienione poniżej w celu lepszego zrozumienia.
– Kradzież tożsamości dziecka
– Kradzież tożsamości podatkowej
– Kradzież danych medycznych
– Kradzież tożsamości seniora
– Kradzież tożsamości społecznej
Ludzie używają wielu metod, iżby chronić swoją http://www.chylak.eu prywatność. Dla Ciebie, zebraliśmy również w najwyższym stopniu zaufanych natomiast wiarygodnych informacji, aby powstrzymać kradzieży tożsamości tu planowo w tym blogu.
Zapobiegać zanim kradzieżą tożsamości
Aby uniemożliwić kradzieży tożsamości na dole znajdują się kluczowe punkty, które należy rozważyć, aby odradzić włamaniu indywidualności.
– Zachowaj swój SSN – Social Security Numbers w tajemnicy. Nie noś swojej karty obok sobie przy użyciu cały czas. Poza tym, nie pisz SSN na rachunkach.
– Nie odpowiadaj na żadne autoryzowane telefony wymagające podania Twoich danych osobowych (numer karty, SSN, DOB itp.).
– Trzymaj się na swoich stanowiskach, gdy wychodzisz na kilka dni.
– Pamiętaj o datach wystawiania rachunków zaś sprawozdań finansowych. Niezwłocznie skontaktuj się spośród organami udostępniającymi, jeżeli są one opóźnione niż zwykle.
– Aktualizuj http://www.bluszcz.eu zaporę sieciową i inne ustawienia zabezpieczeń, jak korzystasz z publicznych sieci Wi-Fi, lepszym rozwiązaniem jest użycie VPN, dlatego że dodaje to nową warstwę zabezpieczeń.
– Aktualizuj zabezpieczenia mobilne, jeżeli masz zintegrowaną aplikację bankowości mobilnej
– Dokładnie porównuj osobisty wyciąg bankowy zaś fakturę, aby uporządkować dodatkowe koszty, które zostały Ci wirtualnie naliczone
– Bezpiecznie pozbądź się swoich rachunków używając niszczarki papieru z funkcją cięcia poprzecznego dla domu, niszczarka papieru spośród funkcją cięcia paskowego zapewnia niższy liczebność bezpieczeństwa dla poufnych dokumentów.
– Ustaw skomplikowane hasła gwoli swoich kont natomiast używaj zaktualizowanej ochrony antywirusowej w swoim systemie komputerowym.
Jeśli zauważysz http://www.mesjasz.eu jakiekolwiek nietypowe działania na swojej karcie zaś jakiekolwiek inne symptomy dotyczące oszustw, skontaktuj się bez owijania w bawełnę spośród dostawcą usług oraz zamroź swoją kartę kredytową.
Warto posługiwać się spośród niszczarki do papieru
Używanie niszczarki aż do papieru jest dobrym sposobem na pozbycie się rachunków natomiast innych poufnych dokumentów. Najnowsza technologia niszczarek papieru jest w stanie rozkruszyć karty kredytowe, faktury podatkowe, zasób wiedzy odpadki tudzież dużo innych rzeczy. Mogą one i unicestwiać płyty CD a DVD. Korzystanie spośród najlepszej niszczarki papieru jest idealnym sposobem na unieważnienie informacji z nośników a rozdrabnia http://www.piaseczna.eu papiery w taki sposób, iż nie mogą istnieć one ponownie złożone. Te maszyny można bez trudu kupować w amazon.com z bezpłatną dostawą odkąd drzwi aż do drzwi i dłuższym okresem gwarancji.
Ogranicz informacje, które udostępniasz publicznie
Kontroluj informacje, które udostępniasz publicznie, takie gdy twoje bio na profilach publicznych zaś rzeczy, którymi się dzielisz. To nie jest mądre, że inni mogą dojrzeć swoją datę urodzenia, osobiste numery telefonów, adresy pocztowe i inne. Nierozpoznane linki to spam, zasoby ludzkie używają tego, żeby otrzymać admitancja aż do Ciebie. Nie klikaj na nie, gdyby ich nie rozpoznałeś.

Related Posts