Zastosowania ceramiki z węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu

Z momentalnie czasu, nastąpił wieczny postęp w świecie energii słonecznej, energii jądrowej, inteligentnej sieci, pojazdów elektrycznych, transportu kolejowego, lotnictwa, kosmonautyki, lotnictwa oraz nawigacji. W związku spośród tym, kierunek ten spowodował nowoczesność wymagań dotyczących wydajności urządzeń energetycznych. Obecnie http://www.czachor.eu, pierwsza prokreacja materiałów krzemowych jest bliska osiągnięcia teoretycznego limitu, jaki został oryginalnie określony. Trzecia generacja charakteryzuje się szerszym pasmem przenoszenia, nasyceniem elektronami oraz przewodnością cieplną. W tym artykule będziemy mówić o nowym typie materiału zwanego ceramiką węglika krzemu. W szczególności omówimy zastosowania ceramiki z węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu. Czytaj dalej, tak aby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o potencjał, wyroby ceramiczne z węglika krzemu jest w największym stopniu dojrzałym wyborem. W rzeczywistości co niemiara z jego wskaźników jest o wiele lepszych aniżeli krzem. Na przykład, ma o 300% wyższą przepustowość. Poza tym teoretyczna gorączka robocza tego materiału wynosi 600 stopni Celsjusza. Teraz porozmawiajmy o różnych zastosowaniach tego materiału.

Pojazdy elektryczne

Ponieważ moduły te mogą posiadać zrównoważony, inteligentny, niskoemisyjny oraz niefachowy rozwój, możemy powiedzieć, iż zalety tego materiału są przede wszystkim odzwierciedlenie w następujących trzech aspektach.

1. Uproszczenie sieci zasilania a zwiększenie częstotliwości

2. Zwiększenie temperatury tudzież http://www.karlinski.eu redukcja strat

3. Poprawa sprawności i zmniejszenie objętości

Jeśli chodzi o konwersję mocy, komponenty wykonane z węglika krzemu mogą przydać się aż do poprawy wydajności. W modelach elektrycznych, aktywnym elementem przenoszącym jarzmo jest silnik elektryczny. Silniki te mają różne prędkości obrotowe. Dlatego też, silniki te wymagają wielokrotnego przyspieszania a rozpędzania w ciągu procesu jazdy. Dlatego również talent pracy są bardziej złożone w porównaniu spośród układem regulacji prędkości.

Układy przeniesienia napędu

Jeśli masz sprzęt oparte na krzemie, najlepszym wyborem jest wyłącznik spełniony z węglika krzemu. Dzieje się ściśle mówiąc dlatego, że artykuł ów ma niepomiernie niską rezystancję. Dlatego jest to bardzo dobry opcja aż do zastosowań, w których występuje wysoka częstotliwość oraz temperatura.

Chodzi o to, że materiał ów przypuszczalnie zmniejszyć straty mocy nawet o pięćset procent. Co więcej, możliwe jest zmniejszenie wagi a rozmiaru o nad 40%. W związku spośród tym, http://www.chabros.eu być może pomóc mieć należyty wpływ na konfigurację sieci a adaptacja strategii energetycznej.

Pole energii słonecznej

Jeśli szukasz porady, które mogą stanowić stosowane w inwerterów słonecznych, węglik krzemu jest idealnym wyborem. Charakteryzuje się on niewielkimi rozmiarami, obniżonymi kosztami natomiast wysoce wyższą sprawnością. Zazwyczaj biegłość konwersji tych inwerterów wynosi rzędu 96%. Jeśli wszelako zastosuje http://www.szefler.eu się węglik krzemu, możliwe jest nasilenie sprawności aż do 97,5%. Innymi słowy, urządzenia te mogą pomóc w produkcji strat mocy o 25%. Oprócz tego, falowniki te mogą ulżyć w znacznym zwiększeniu sprawności konwersji.

Oświetlenie LED

W dzisiejszych czasach rośnie głośne imię urządzeń LED, które wykorzystują węglik krzemu. Chodzi o to, iż te diody LED są o wiele jaśniejsze natomiast prawdopodobnie zmniejszać się koszty nawet o 50%. Są one 200% jaśniejsze niż inne rodzaje świateł.

Podobnie, mają one 10 manto http://www.bednorz.eu większą przewodność cieplną. W życiu rutynowym, wolno zastosować ten kategoria oświetlenia w celu różnych typów środowisk, takich podczas gdy urządzenia wyświetlające kolor, ekrany informacyjne, oświetlenie wewnętrzne oraz światła sygnałowe. Chodzi o to, iż mogą one ulżyć w zmniejszeniu gnój natomiast kosztów.

Related Posts